Sprawdzanie dochodów najemcy mieszkania komunalnego

Gminy nie badają dochodów lokatorów, lecz nowe przepisy niedługo mogą to zmienić. Nowe przepisy zakładają, że z mieszkania komunalnego mogą korzystać osoby najuboższe.

Gminy aktualnie nie sprawdzają dochodów lokatorów. Nie mają wpływu kto jest najemcą oraz kto będzie dziedziczył prawo do lokalu. Gmina sprawdza dochody jedynie przy zawarciu umowy najmu. Jeżeli lokator zacznie więcej zarabiać gmina nie może wypowiedzieć mu umowy najmu.

Nowe zmiany prawa o ochronie lokatorów pozwolą gminie sprawdzić jaki jest dochód oraz majątek lokatora oraz innych osób korzystających z lokalu komunalnego.  Gmina będzie mogła sprawdzić lokatora po śmierci poprzedniego najemcy oraz gdy wielkość mieszkania komunalnego przekracza założone wcześniej normy.

 

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy, żebyśmy mogli pomóc Tobie w uniknięciu negatywnych skutków prawnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany informacjami dotyczącymi zmian prawa o lokalach zapraszamy do artykułów na naszym portalu – LokalKomunalny.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.