Czy uwagi RPO o eksmisjach będą uwzględnione ?

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało na wystąpienie RPO w sprawie eksmisji. Sądy być może będą mogły orzekać eksmisji tak często jak planowano.

Wiceminister Infrastruktury Kazimierz Smoliński napisał w odpowiedzi na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich, że ministerstwo będzie badało czy pozostawić przepis dotyczący obowiązku orzekania o prawie eksmitowanego do lokalu socjalnego. Prawo to być może będzie ograniczone, gdy lokator może zamieszkać w innym mieszkaniu lub jego sytuacja materialna pozwala mu na samodzielne zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

W najbliższym czasie będzie można zobaczyć w jakim kierunku pójdą zmiany przepisów o eksmisji w ustawie o ochronie lokatorów.

Źródło: artykuł z dnia 17.01.2017 „Minister Infrastruktury i Budownictwa przyjmuje argumenty RPO. w sprawie przepisów o ochronie lokatorów przed eksmisją”, www.rpo .gov.pl

 

Więcej informacji o zmianach przepisów o eksmisjach znajdziesz w artykułach o eksmisji 

Jeżeli jesteś zainteresowany informacjami dotyczącymi zmian prawa o lokalach zapraszamy do artykułów na naszym portalu – LokalKomunalny.pl , oraz na naszym profilu na Facebooku.