zadzwoń do nas tel. 661 898 609
napisz do nas maila: kontakt@lokalkomunalny.pl

Chcę kupić mieszkanie komunalne

Wynajmujesz lokal od gminy? Masz prawo pierwszy kupić ten lokal!

Jeżeli jesteś najemcą lokalu, a umowa najmu jest zawarta na czas nieoznaczony, przysługuje Ci pierwszeństwo w jego nabyciu od gminy.

Jeżeli chcesz kupić lokal i spełniasz prawem przewidziane warunki, możesz złożyć wniosek skierowany do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Do wniosku o kupno lokalu załącz niezbędne dokumenty związane z tą nieruchomością oraz umową najmu. Wniosek powinien zawierać także uzasadnienie potrzeby kupna, ponieważ od swobodnej woli organów gminy zależy, czy mieszkanie zostanie sprzedane. Gdy gmina wyrazi zgodę na kupno lokalu mieszkalnego, określa cenę jego kupna.

Procedura kupna lokalu mieszkalnego trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od gminy. Procedura ta kończy się zawarciem umowy sprzedaży lokalu komunalnego w formie aktu notarialnego.

Cena sprzedaży lokalu mieszkalnego może być pomniejszona o wartość udzielonej bonifikaty.

 

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy, a specjaliści z którymi współpracujemy sprawdzą możliwości wykupu przez Ciebie mieszkania i uzyskania bonifikaty w Twojej sytuacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany informacjami dotyczącymi zmian prawa o lokalach zapraszamy do artykułów na naszym portalu – LokalKomunalny.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.