zadzwoń do nas tel. 661 898 609
napisz do nas maila: kontakt@lokalkomunalny.pl

Bonifikaty

Wykup lokalu komunalnego nie musi być drogi.

Gmina może udzielić bonifikaty na kupno tego lokalu, czyli obniżyć cenę sprzedaży nawet o 90% jego wartości rynkowej. Bonifikata jest udzielana na podstawie uchwały rady gminy. Bonifikata obejmuje lokal mieszkalny, wraz z udziałem w prawie własności części wspólnej nieruchomości lub prawie użytkowania wieczystego.

Należy pamiętać, że bonifikata jest udzielana konkretnej osobie, dlatego późniejsza sprzedaż lokalu przed upływem 5 lat od dnia jego nabycia może oznaczać powstanie obowiązku zwrotu bonifikaty. Nie dotyczy to kilku rodzajów sytuacji, gdy środki finansowe pochodzące ze sprzedanego lokalu zostaną przeznaczone na kupno innego lokalu mieszkalnego.

 

Skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy, a specjaliści z którymi współpracujemy sprawdzą możliwości wykupu przez Ciebie mieszkania i uzyskania bonifikaty w Twojej sytuacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany informacjami dotyczącymi zmian prawa o lokalach zapraszamy do artykułów na naszym portalu – LokalKomunalny.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.